Jak se připravit na instalaci fotovoltaiky

Poptat solární elektrárnu

5 věcí, které byste měli vědět, když dům připravujete na instalaci fotovoltaiky.

Jak připravit dům na instalaci fotovoltaiky? Musí se vůbec něco připravovat? Musíte dělat něco vy, nebo se o to postará firma? Na co přeci jen myslet. Na to jsme se zeptali Ondřeje Soóse, jednatele společnosti Česká solární.

 

Jaký sklon má mít střecha pro efektivní fungování fotovoltaiky?

  • Optimální sklon střechy nového domu pro efektivní fungování fotovoltaiky by měl být 15 až 75 stupňů.
  • Ideální sklon střechy v podmínkách ČR je 35 stupňů, to si na ni budou sluneční paprsky sedat vyloženě s potěšením. Stavíte-li nový dům, proč toho nevyužít?


Musím dům připravit na montáž fotovoltaiky?

  • Máte-li dům už postavený, nemusíte se na fotovoltaiku nějak zvlášť připravovat. Standardně by si měli malé úpravy v domě mezi sebou domluvit a zařídit elektrikáři a zedníci. A je-li sklon vaší střechy optimální, ale ne ideální, zkušená firma si s tím šikovně poradí.
  • Cílem dodavatele fotovoltaiky je zjednodušit vám život a ušetřit vám peníze za elektřinu. To znamená, že vaše domácnost se nemusí přizpůsobovat fotovoltaice, fotovoltaika se přizpůsobí spotřebičům ve vaší domácnosti tak, abyste ušetřili.


Můžu ze solárních panelů nabíjet i elektromobil?

Pokud chcete nabíjet také elektromobil, i část této spotřeby můžete pokrýt ze solární energie. Je ale potřeba na to myslet už při projektování solární elektrárny.


Toto je malé shrnutí informací, které byste měli určitě vědět. Chcete-li se dozvědět více o přípravě domu na instalaci fotovoltaiky, můžete se podívat na video s podrobnějším vysvětlením, ad výše, anebo rovnou zatelefonovat odborníkům v České solární na telefon 604 607 108.

 

Agent

S výběrem fotovoltaiky vám rádi pomůžeme

+420

Zavoláme vám co nejdříve to bude možné.

Chcete-li, můžete si vybrat termín.