Jak prodat elektřinu

Od začátku roku 2014 existuje jen jeden způsob jak efektivně provozovat FVE.

„Vyrobím svojí elektřinu, co možná nejvyšší část si spotřebuji a přebytek předám do sítě"

Majitel elektrárny nebo její uživatel si svojí vlastní vyrobenou energii současně z části nebo celou spotřebovává. Tento způsob provozu je podmínkou udělení dotace NZÚ. Podrobnosti jednotlivých typů dotací ZDE.
  • Výhody :Výrobna energie se připojí do stávajícího rozvodu objektu nebo kdekoli, kde je přístupný elektrický rozvod.
--------------------------------------------------------------------------------------------

Spotřeba a předání vyrobené el. energie probíhá ve 3 fázích :1) VÝROBA-SPOTŔEBA-ÚSPORA

V okamžiku, kdy vaše elektrárna elektřinu vyrábí, máte výkon výrobny k dispozici zcela zdarma - tedy když vyrábíte a současně spotřebováváte, tak spotřebovanou energii neplatíte svým běžným tarifem (např. 3-4 Kč za kWh), ale máte svoji zcela zdarma.

2) AKUMULACE do el. bojleru nebo do baterií

V okamžiku, kdy vaše elektrárna elektřinu vyrábí, ale váš dům ji tolik nepotřebuje, sepne se automaticky ohřev el. bojleru nebo nabíjení baterií, podle toho jaký typ FVE máte nainstalován. Takto naakumulovanou energii můžete potom následně zdarma využít.

3) PŘEDÁVKA přebytků do sítě

Nespotřebovanou část elektrické energie, kterou nestihnete spotřebovat a ani akumulovat, předává vaše FVE automaticky, bez vašeho zásahu do distribuční sítě. Ta jí přebírá na základě smlouvy s některým z obchodníků s elektřinou. Běžná výkupní cena této nespotřebované energie je cca 0,30 - 0,60 Kč/ kWh. Měření veškeré výroby je umístěno ihned za měničem. Po změření veškeré výroby odchází elektřina k Vám do domu na spotřebu nebo k předání do sítě.

FVE 2020 dotace

15.02.2020
Pro rok 2020 stále přijímáme žádosti klientů o návrhy instalací FVE. Za rok 2008-2019 jsme instalovali a připojili k síti více než 500 fotovoltaických elektráren na střechách rodinných domů a provozních budov. Žádosti o připojení včetně administrace, pomoc s dotacemi a připojení k síti jsou pro naše klienty zdarma.


Dotace FVE 2020

15.02.2020
Na rok 2016-2021 je vyhlášena Nová zelená úsporám s podporou i pro fotovoltaické systémy. Podpora může být ve výši 40-60-75-105-155tis. Kč. Výše dotace se určuje podle toho jakou solární elekrárnu si klient nainstaluje. Provádíme zdarma odborné poradenství, vytváříme fv návrhy systémů, doporučíme vhodnost, umístění a velikost elekrárny, vyřizujeme dotace NZÚ. Stačí nás kontaktovat.


Intersolar 2019

15.02.2020
Jako každý rok jsme navštívili veletrh Intersolar v Mnichově. Podrobnosti a fotografie ZDE-INTERSOLAR 2017. V roce 2020 dodáváme a instalujeme také podlahové vytápění Heatflow. Úspora elektrické energie až 50% oproti klasickému elektrokotli. Podrobnosti a informace ZDE. Česká solární s.r.o.


Větrání inVENTer®

15.02.2020
Dodáváme a instalujeme systém větrání s rekuperací inVENTer® s účinností zpětného zisku tepla až 91% . Systém zajistí stále čerstvý vzduch v objektu,odvětrá zdraví škodlivé látky např. z nábytku, nátěrů apod. Zabrání vzniku vlhkostí a plísní. Možno instalovat do nových i stávajících staveb.