Jak dokončit fotovoltaiku

Poptat solární elektrárnu

Co dělat, máte-li na střeše „osamělé“ solární panely a firma i peníze v nedohlednu?

Peníze fuč a na střeše máte v lepším případě nezapojené solární panely nebo jen „kusy železa“. Poradíme vám krok za krokem, co můžete dělat. Ptali jsme se na to Ing. Viktora Soóse, jednatele a ředitele společnosti Česká solární, která má na trhu přes 15 let zkušeností s montáží fotovoltaiky.

 

Co dělat? Když firma na montáž fotovoltaiky neplní své povinnosti?

  • Dodavatelská firma neplní, na čem jste se ve smlouvě dohodli, reaguje sporadicky nebo s vámi přestala mluvit? Pošlete jí doporučeně výzvu s náhradním termínem, do kdy mají splnit, co slíbili.
  • Dodavatelská firma nereaguje na výzvu a dělá „mrtvého brouka“? Odstupte podle občanského zákoníku od smlouvy. Firma vám musí vrátit peníze, vy vracíte panely či další díly fotovoltaiky, které jste dostali.
  • A nebojte se, nemusíte na střechu vylézt sami, zkušení odborníci z České solární vám pomohou vše vyřešit tak, abyste měli elektrárnu dokončenou a mohli čerpat dotaci.


Co dělat, když s vámi firma na montáž fotovoltaiky úplně přerušila kontakt?

  • Když původní firma na montáž fotovoltaiky přerušila kontakt, volejte právníka.
  • Budete-li chtít, Česká solární vám poradí prověřenou právní kancelář s dobrými referencemi.
  • Když jste zaplatili zálohu a splátka je nedobytná, podejte žalobu nebo se připojte k hromadné žalobě.


Jak vám pomůže Česká solární s nedokončenou fotovoltaikou?

Česká solární s právníkem pečlivě prostuduje smlouvu s nespolehlivým dodavatelem a navrhne právně čisté kroky. Česká solární vám celou zakázku  dokončí a zařídí vám dotaci.


V tomto praktickém rádci jsme krok za krokem shrnuli to nejdůležitější, co lze udělat, když máte na střeše nezapojenou fotovoltaiku a chtěli byste ji dokončit. Podrobnější informace naleznete také ve videu v tomto článku. Samozřejmě čerpejte informace i z jiných zdrojů. A pokud byste se chtěli nezávazně poradit s odborníky v České solární, zavolejte nám na telefon 604 607 108, společně nalezneme řešení vašich problémů.

 

Agent

S výběrem fotovoltaiky vám rádi pomůžeme

+420

Zavoláme vám co nejdříve to bude možné.

Chcete-li, můžete si vybrat termín.