Co vědět o solární elektrárně

Poptat solární elektrárnu

Co vědět o fotovoltaice, než řeknete dodavateli solární elektrárny: Ano tu chci! Než si pořídíte solární elektrárnu, stojí za to si nastudovat hodně informací z mnoha zdrojů.

Pak se můžete kvalifikovaně rozhodnout pro fotovoltaiku, která vám bude dobře sloužit desítky let. Co byste o fotovoltaice měli vědět a neměli byste se bát se na to zeptat? Odpovědi jsme hledali u obchodního zástupce Česká solární Davida Tomana.

 

Co dělat, než kývneme firmě na projekt solárního systému na vaši střechu?

  • Nastudujte si recenze o produktech z mnoha zdrojů, které vám firma v projektu solární elektrárny nabízí.
  • Čím více víte, tím lépe a do hloubky se můžete dodavatelů fotovoltaiky ptát, za co platíte.


Co by vám seriózní firma měla nabídnout?

  • Komponenty elektrárny, které mají zastoupení na evropském trhu.
  • Dodavatel by vám měl nabídnout více variant návrhu vašeho solárního systému, ale tak, aby kvalita a cena byly v rovnováze. Obvykle se nabízí ekonomická varianta a prémiová varianta solární elektrárny na klíč.
  • V prémiové variantě solárního systému mohou být například zastoupeny kvalitní komponenty od společnosti AEG. Je dobré, je-li firma partnerem firmy vyrábějící tyto produkty, protože s nimi má zkušenosti a informace z první ruky.
  • Firma by také měla dbát na to, aby komponenty byly nejen kvalitní, ale také dostatečně zastoupené na českém trhu. Například nejběžnější solární panel na našem trhu je monokrystalický panel o výkonu 400 Wp až 550 Wp.
  • Chytrý dodavatel fotovoltaiky se také zajímá o váš životní styl a podle toho upřednostní v projektu fotovoltaiky, co je pro vás důležité.

 

 Toto je pár bodů, které byste před výběrem dodavatele fotovoltaiky měli zvážit. Chcete vědět více a podrobněji, co ještě promyslet, než podepíšete smlouvu na dodání solárního systému pro vaši rodinu?


Chcete vědět například více i o materiálech použitých na upevnění solární elektrárny tak, aby vydržela desetiletí? Zajímá vás, na co se zákazníci neptají a je dobré to vědět.

 

Agent

S výběrem fotovoltaiky vám rádi pomůžeme

+420

Zavoláme vám co nejdříve to bude možné.

Chcete-li, můžete si vybrat termín.