Slunce ohřeje chalupu zdarma.

Nechte slunce topit zdarma a až potom za energii plaťte.

Víceúčelový teplovzdušný solární panel bez spotřeby energie = pracuje jen na solární energii. Využívejte tedy po celý rok bezplatnou sluneční energii pomocí našich víceúčelových teplovzdušných solárních panelů. Větrání, odvod nadměrné vlhkosti, podpora vytápění a v letním období pasivní chlazení pomocí teplovzdušných solárních panelů.100% Solar - 0% provozní náklady

Víceúčelový teplovzdušný solární panel

Využívejte po celý rok bezplatnou sluneční energii pomocí našich víceúčelových teplovzdušných solárních panelů. Větrání, odvod nadměrné vlhkosti, podpora vytápění a v letním období pasivní chlazení pomocí teplovzdušných solárních panelů.

Výhody pořízení teplovzdušných solárních panelů

 • celoroční větrání
 • odvod vlhkosti
 • podpora vytápění
 • pasivní chlazení
 • tichý chod ventilátoru
 • bez elektrické přípojky
 • tepelně izolovaný kryt
 • žádné provozní náklady
 • vestavěný vzduchový filtr
 • vše v jednom
 • k okamžitému použití  Využívejte bezplatnou sluneční energii.
 • Čerstvý venkovní vzduch je ohříván pomocí teplovzdušného solárního panelu a poté přiváděn do domu. Ovzduší v domě se zřetelně zlepší, vzdušná vlhkost je redukována a ještě navíc dochází k úspoře za vytápění. S naším komfortním přístrojem dosáhnete v letním období mimo jiné příjemného efektu pasivního chlazení.


 • Technicky geniální, uživatelsky velice zajímavé
 • S teplovzdušnými solárními panely šetříte elektrickou energii, která zatěžuje životní prostředí. Teplovzdušné solární panely nabízejí moderní a časově nenáročnou variantu vytápění pomocí ohřevu vzduchu solárními panely, které jsou jednoduché, nenáročné a šetrné k životnímu prostředí. Teplovzdušné solární panely ohřívají venkovní čerstvý vzduch a jsou využívány k podpoře vytápění, větrání a odvodu nadměrné vlhkosti.


 • Možnosti využití
 • Teplovzdušný solární panel může být použit v rodinných domech, bytových domech, víkendových domech, chatách, skladech, garážích, dílnách, zahradních domcích, kancelářích, sportovních halách, výrobních halách apod. Nabízí se opravdu široké uplatnění těchto teplovzdušných solárních panelů.


 • Nejčastější dotazy

  Co je teplovzdušný solární panel?

  Teplovzdušný solární panel poskytuje bezplatné využití sluneční energie pro celoroční větrání a temperování obytných prostor, víkendových objektů, výrobních a skladovacích hal, garáží, dílen, kanceláří atd.

  Jak funguje teplovzdušný solární panel AIR-INVENT?

  Čerstvý venkovní vzduch je nasáván do teplovzdušných solárních panelů. V panelu prostupuje přes labyrint průduchů a ohřívá se díky vysoce solárně absorpčním materiálům uvnitř panelu. Teplý vzduch je poté vháněn ventilátorem do místnosti, kterou tak nejen větrá ale i temperuje. Toto se děje bez jakýchkoliv nákladů na elektrický proud, protože ventilátor je poháněn pomocí proudu vyráběného ve fotovoltaickém článku.

  Kam může být nainstalován teplovzdušný solární panel AIR-INVENT?

  Umístění teplovzdušného solárního panelu doporučujeme na jižní stěnu fasády objektu. Na této straně budovy dosahuje teplovzdušný solární panel nejvyšší účinnosti. V chladnější období roku stojí slunce nízko na horizontu a proto je v této době účinnost panelu nejvyšší. Samozřejmě lze teplovzdušný panel AIR-INVENT nainstalovat i na střechu budovy. AIR-INVENT lze nainstalovat na budovu jak vertikálně tak i horizontálně. Je vždy důležité dávat pozor, aby se teplovzdušný solární panel nenacházel ve stínu např. stromů, keřů apod.

  Co je zapotřebí k montáži teplovzdušného solárního panelu AIR-INVENT?

  Samotná montáž teplovzdušného solárního panelu AIR-INVENT je jednoduchá. Nejdůležitější je nářadí na vytvoření otvoru ve zdi, vrtačka, tužka, vodováha, metr a šroubovák tedy věci, které má každý kutil doma v dílně. Díky přiloženému návodu na montáž budete schopni provést montáž teplovzdušného solárního panelu AIR-INVENT. Další věci jako montážní materiál, šrouby, úchytky atd. jsou součástí dodávky.

  Jak je teplovzdušný solární panel AIR-INVENT řízený?

  Nabízíme dva způsoby ovládání teplovzdušného panelu. Buď ovladačem Classic který umožňuje funkce: vypnuto, podpora vytápění, pasivní chlazení, kontrola přehřátí panelu, kontrola teploty přiváděného vzduchu. Nebo ovladačem Premium který umožňuje funkce: vypnuto, podpora vytápění, pasivní chlazení, kontrola přehřátí panelu, kontrola teploty přiváděného vzduchu, kontrola vnitřní teploty.

  Jaké jsou náklady související s provozem AIR-INVENTu?

  AIR-INVENT není závislý na elektrické energii, jeho ventilátor je poháněný pomocí fotovoltarického panelu. Takže nevznikají žádné provozní náklady. V průběhu času je jen zapotřebí zkontrolovat filtr. Je také potřeba provádět občasnou kontrolu ventilátoru, jestli není příliš zaprášený a popřípadě jej očistit.

  Jaký výkon mají teplovzdušné solární panely AIR-INVENT?

  Standardně máme v nabídce dva rozměry panelů. AIR-INVENT M45 který má průtok vzduchu do 45 m3/hodinu a tepelný výkon do 600W. Vetší panel nese označení XL75 a má průtok vzduchu do 55 m3/hodinu a tepelný výkon do 900 W.

  Jakou životnost mají teplovzdušné solární panely AIR-INVENT?

  Na výrobu panelu jsou používány vysoce kvalitní materiály. Rám teplovzdušného panelu tvoří hliníková konstrukce pokrytá vrstvou práškové barvy (komaxitem), přední část tvoří 10 mm silná UV-polykarbonátová deska, uvnitř panelu je kvalitní solární absorber, vzduch je poháněn velice tichými ventilátory s dlouhou životností. Kvůli použití těchto materiálů má teplovzdušný solární panel životnost cca 20 let.

  Lze teplovzdušný solární panel AIR-INVENT nainstalovat také do nezateplených sklepních prostorů?

  Tuto možnost nedoporučujeme, protože sklepní prostory nejsou zpravidla vytápěny. Kvůli přívodu teplého vzduchu do těchto prostor, by mohlo v letních měsících docházet ke vzniku kondenzátu na vnitřních zdech sklepa (rosný bod) a tím by v sklepních prostorách vznikla nežádoucí vzdušná vlhkost. V tomto případě bychom Vám doporučili zařízení vyrobené přímo na odvětrávání sklepních prostor, které je pro tuto funkci vhodnější.
  Dodáme, naistalujeme a zprovozníme.

  Česká solární s.r.o. Lázeňská 403, 252 42 Jesenice u Prahy
  Obchodní oddělení David Toman : +420 720 572 235 a +420 246 083 837 e-mail : toman@ceska-solarni.cz nebo e-mail : info@ceska-solarni.cz